Yazılımcı olmak oldukça zor bir iştir. Büyük bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirir. Yazılım işiyle uğraşanlar için yazılıp satarak para kazanma oldukça kolay bir iştir. Zor olan kısım doğru yer için doğru yazılımı yapmaktır. Yazılım yapılabilecek binlerce farklı alan olduğu için iş alanı oldukça geniştir. Yazılımcı bu alanlarda kendi bilgisine en uygun yazılımları yaparak satışa sunabilir. Yazılım satışa sunmak için genel bir pazar yoktur. Yazılımcı yazılımı satabileceği nokta ile direkt irtibata geçmelidir.

Yazılım Yazmak

Yazılım yazmak öncelikle bir konu gerektirir. Yazılımın ne üzerine olacağına karar vermek önemlidir. Bu noktada yazılım yazmak için öncelikle alıcı bulmak daha önemlidir. Yazılım yazdıktan sonra satıcı bulmak her zaman için işleri daha zorlu bir konuma getirir.

Yazılım almak isteyen noktalara örnek verirsek;

  1. Birçok firma yazılım geliştirici çalıştırmaktadır ancak dışarıdan yazılım almaya da açıktır.
  2. Sosyal medya platformlarından kişisel olarak yazılım isteyen yüzlerce insan bulunmaktadır.
  3. Büyük şirketlere yazılım yazarak tanıtılabilir. Bu yol zorludur. Şirketin yazılımınızı almaması durumunda boş yere zaman kaybedilmiş olur.
  4. Yazılımların istenildiği çeşitli platformlar bulunur.
  5. Bağımsız olarak da yazılım yazdırılan platformlar bulunur.

Bu Yazılım işi alma yerlerinden hepsi denenmelidir. Yazılımcının kişisel özelliklerine göre hepsini denedikten sonra kendisine en uygun yolu seçmesi gerekir. Bu yollardan yazımlarınızı veya yazılım hizmeti satarak para kazanma mümkün hale gelir.

Yazılımlarınızı veya Yazılım Hizmeti Satarak Para Kazanma
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Yazılımlarınızı veya Yazılım Hizmeti Satarak Para Kazanma

Yazılım Hizmetleri

Doğrudan bir yazılım satmaktansa yazılım hizmeti satmak çok daha kazançlı bir yoldur. Ancak yazılımcı her türlü konuda yazılım yazabilecek bilgi birikimine sahip olmalıdır. Bu sayede yazılım hizmeti isteyen kişi ve firmaların yazılım fikirlerini gerçeğe dönüştürebilir. Yazılım hizmeti satmak oldukça zorlu bir iştir. Ancak sonucunda yazılıp yaparak para kazanma başarılı olur. Yazılım hizmeti isteyen yere başvuru yapılır.

Başvuru sonucunda eğer hizmet istenirse işe başlanır. İş hizmeti alan taraf tarafından belirlenir. Oldukça özen gösterilmesi gerekir. Yazılımda oluşacak sorunlar firma veya kişiler ile olan anlaşmayı bozabilir. Aynı şekilde istenilmeyen bir yazılım yapılması da anlaşmazlıklar çıkaracaktır. Bu nedenle yazılımcılar tarafından pek kullanılan bir yol değildir.

En İyi Yazılım ile Kazanç Yolu

Yazılım yazarak veya yazılım hizmeti verilerek en iyi kazanılabilecek nokta serbest ve bağımsız platformlardır. Bu platformlarda yazılım isteyen kişi veya firmalar başvurularını yaparlar. Yazılımcı aralarından yapacağı işi seçmekte serbesttir. Bu sayede zorlanacağı bir iş almaktan kaçınır. Aynı zamanda yazılım ile ilgili tüm istenilenler önceden belirli olduğu için yazılımcı işi sırasında zorlanmamış olur. Yazılımdan para kazanmak adına net bir para miktarı yoktur. Bu yazılımı isteyen kişi veya kurumlar tarafından belirlenir. Bu kazanç yolunda genel olarak yazılım başına değil, çalışılan saat başına bir kazanç elde edilir.