Web sitesi olmadan internetten para kazanma yolları günümüzde en popüler sorular arasında yer alır. Dijital ortamın popülerleşmesi ile her sektörün internet ortamına taşınması bu alanda para kazanmayı da kolaylaştırmıştır. Özellikle gününün yarısını internette geçiren ya da internete karşı çok fazla ilgisi bulunan kişiler bundan kar elde etmek istiyor.

TÜİK’in 2017 araştırmalarına göre Türk hane halkının yüzde 78,3’ü internet bağlantısına sahip. Bu oran ülke nüfusuna kıyaslandığında rakam yaklaşık olarak 64 milyon oluyor. Bu da internete erişimi olan kitlenin büyüklüğünü gösteriyor.

Hangi Yöntemlerle İnternetten Para Kazanılır?

Artık neredeyse her evde internet bağlantısı olması sebebiyle birçok insan bunu avantaja çevirmiş durumda. Sanal ortamda web sitesi kurarak çok büyük meblağlar kazanabileceğimizi biliyoruz. Peki, site olmadan internetten para kazanmak nasıl yapılır. Bu sorunun cevabı oldukça kapsamlı ve geniştir. Çünkü web sitesi sahibi olmasanız bile internet üzerinden kolayca gelir elde edebilirsiniz. Kazanç sağlayabileceğiniz bazı yöntemler ise şunlardır;

  • Kripto para alım satımı yapmak,
  • Mikro işler yapmak,
  • Madencilik yapmak.

Kripto Para Alım Satımı Yapın

Dijital bir devirde yaşıyoruz ve internet dünyası büyüdükçe farklı taktiklerle para kazanma yollarını öğrenebiliyoruz. Kolay yollarla para kazanmayı herkes ister. Kripto para alım satımı yapmak da bunu sizlere sağlayabilir. Bunun için ilk olarak biraz paraya ihtiyacınız olacak. Ancak buna yalnızca bir defa ihtiyacınız var. Çünkü daha sonrasında bu işten tatmin edici rakamlar kazanabileceksiniz.

Yapmanız gereken sadece ethereum, bitcoin ve benzeri kripto paralardan satın almak ve daha sonra bunları piyasanın nabzına göre satmaktır. Kısa vadede yüksek kar arıyorsanız, Ethereum ve Bitcoin gibi kripto paralar sizin için mükemmel bir yatırım aracı olabilir. Kripto para birimleri, fazla yüksek pazar isteklerinden dolayı oldukça uzun vadeli birer yatırım araçlarıdır. Eğer kripto para sektörünü bilmiyorsanız öncelikle kapsamlı bir araştırma yapmanız gerektiğini unutmamalısınız.

İnternetten Para Kazanma Yolları
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

İnternetten Para Kazanma Yolları

Mikro İşler Yapın

Sitesiz internetten para kazanma yöntemlerinden biri de mikro işler yapmaktır. Mikro işler yaparak; aylık olarak harçlık çıkarabilir ya da bir giderinizi ödemek için internetten kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Yurtdışında çok popüler olan bu işler, bu alanda hizmet veren web siteleri üstünden gerçekleştiriliyor. Bunu açık olan bir pazar alanı şeklinde düşünebilirsiniz. Grafik tasarım beceriniz var ise banner yapmak, logo yapmak, içerik yazmak, işletmeler için rapor hazırlamak gibi konularda işler yapabilirsiniz. Ayrıca bu siteler üzerinden makalelerinizi, animasyon videolarınızı ve seslendirmelerinizi satabilirsiniz. Bunun için yurtdışında; Upwork ve Fiverr; Türkiye’de ise Uzmankirala, Bionluk ve Sadeceon siteleri hizmet veriyor. Türkiye’de kolay bir şekilde erişebileceğiniz, iş hacmi bulunan başka platformlar ise webmaster forumlarıdır.

Madencilik Yapın

Bulut tabanlı sunucularda ya da kendi bilgisayarınızda mining yani madencilik yaparak kolay bir şekilde para kazanabilirsiniz. Kazdığınız paraları ( Dogecoin, Ethereum, Bitcoin vb. olabilir) coin borsalarında satarak Türk lirasına çevirebilirsiniz. Kazanacağınız miktar tamamen bilgisayarınızın ya da satın aldığınız bulut sunucunun kuvveti ile ilgilidir. Bilgisayarda madencilik alanında en fazla Minergate kullanılıyor. Bulut madencilikte ise Hashflare en fazla kullanılan sistem olarak biliniyor. Bu sistem ile yatırdığınız parayı bir yıl içerisinde geri alıp kara döndürebiliyorsunuz.