Web sitesi kullanımı günümüzde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Hem firmalar hem de bireysel olarak kişiler verdikleri hizmetleri veya sattıkları ürünleri web siteleri üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu neden birçok firmanın web sitesine ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaca oranla oldukça az sayıda yazılımcı bulunmaktadır. Bu web sitesi geliştirici açığı yaratır. Bu nedenle web site geliştiriciliğiyle internetten para kazanma oldukça kolay bir yöntemdir. İşin zorlayıcı kısmı web sitesine ihtiyacı olan kişi veya firmalara ulaşmaktır.

Web Sitesi Geliştiriciliği

Web sitesi geliştirmek için yüksek bir bilgi birikimi gerekir. Deneyimli olmakta işin püf noktalarından biridir.

Web site geliştiricisinde bulunması gereken özellikler şunlardır;

 • Pratik ve hızlı çalışmalıdır.
 • Domain fark etmeden web sitesi geliştirebilmelidir.
 • İş alırken web sitelerini ayırt etmemelidir.
 • İstenilen özellikleri tam olarak aktarmalıdır.
 • Web sitesi dizayn etmeyi biliyor olması gerekir.
 • Web sitesinin üyelik kısmından, içerinde bulunan linklere kadar çalışıyor hale getirmesi gerekir.
 • Herhangi bir problemle karşılaşıldığında anında çözüm üretebilmelidir.
 • İşini yaparken hızlı olmanın yanında sakin ve temkinli de olmalıdır.

Bu özelliklere sahip bir web sitesi geliştirici için site yaparak para kazanma düşüncesi oldukça başarılı olur. Bu özelliklere sahip değilse deneyim kazanana kadar iş alması uzun sürebilir. Ancak iş aldıkça deneyim kazanır ve bu sayede daha fazla iş alabilir.

Web Site Geliştiriciliğiyle İnternetten Para Kazanma
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Web Site Geliştiriciliğiyle İnternetten Para Kazanma

Web Site Piyasası

İnternette çeşitli sitelerde web sitesi ihtiyaçlarını belirten insanlar vardır. Bu siteler üzerinden iş alınabilir ancak bu siteler belirli bir komisyon ile işi vermektedir. Bunun yerine firma ve şahıslar düzenli takip edilerek web sitesi açığında iletişime geçilerek direkt iş alınabilir. Bu firma sitelerinde ve sosyal medyalardan yapılır.

Düzenli ve istikrarlı bir takip web sitesi yaparak para kazanma yolunu açacaktır. Eğer bir sosyal medya kullanıcısının web sitesine ihtiyacı olduğunu sezinlerseniz hemen onunla iletişime geçin. O an olmasa bile ileride muhakkak web sitesi ihtiyacı doğacaktır. İletişim bilgilerinize onlara yönlendirerek geleceğe yatırım yapabilirsiniz.

Firmalarda ise işler daha kolay yürür. İşlerini büyüten firmalar daha iyi ve gelişmiş web sitelerine ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple hali hazırda bulunan web siteleri üzerinden bunu bildirebilirler. Aynı zamanda yeterince tecrübe sahibiyseniz direkt olarak firmalarla iletişime geçebilirsiniz. Eksik oldukları noktaları ve neden daha iyi bir web sitesine ihtiyaç duyduklarını onlara yansıtabilirseniz işe alınırsınız.

Uluslararası Web Sitesi

Yalnızca kendi ülkenizde değil, diğer ülkelerde de web sitesi geliştirme işi yapabilirsiniz. Dil seviyenizin yettiği ülkelerdeki fırsatları değerlendirerek web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu internet üzerinden kazanılabilecek en iyi yöntemdir. Uluslararası web sitesi yapmak tabi ki çok zordur. Ama yeterli deneyim ve dil bilgisiyle iş olanağı sınırsızdır. Bu yolların her biri sizi para kazanmaya götürecektir.