Web sitelerinin tasarımları yapıldıktan sonra yayınlanabilmesi için hosting hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Web hosting ve reseller hosting hizmetleri ile web siteleri barındırma işlemleri yapılmakta ve web sitelerine internet üzerinden erişimler sağlanmaktadır. Para kazanma yöntemlerini araştıranlar, web hosting ile para kazanmak konusunda araştırma yapmaktadır. Kendilerine sunucu oluşturanlar, web sitelerinin barındırılması için yeterli alan ayırır ve bu alanı web sitelerine kiraya vererek para kazanmaya çalışabilmektedir. Sunucular üzerinde daha fazla domaine yer vermek isteyenler, reseller hosting seçeneklerini kullanmaktadır.

Web Hosting

İnternet siteleri ya da web uygulamalarının yayınlanması, kullanıcıların, internet üzerinden bu sitelere erişimini sağlayan, internet altyapısını oluşturan ve kesintisiz erişim yapılmasını sağlayan barındırma hizmeti sunan sunuculara, web hosting denilmektedir. Web hosting hizmeti vererek para kazanma yöntemlerini kullanan çok sayıda firma bulunmaktadır. Bu hizmetler, bireysel olarak değil daha çok kurumsal olarak verilmektedir. Web sitesi sahipleri, hizmetleri güvenli almak ve 7/24 kesinti yaşamamak için kurumsal firmaları tercih etmektedir.

Hosting Hizmetleri

Web hosting hizmetleri verirken, öncelikle hosting hizmetlerinin neden alınması gerektiği ve kullanıcıya sağladığı faydalar konusunda bilgi verilmelidir.

Neden hosting satın almalıyım diyenlere şu cevaplar verilmelidir;

  • Web sitelerine hedef kitlenin daha kolay ulaşabilmesi,
  • Ürün ve hizmet pazarlama işlemlerinin internet üzerinden yapılarak satışların ve gelirin artırılması,
  • Kurumsal kimlik oluşturma,
  • Çalışmalar hakkında bilgi vererek, sektörde gelişme sağlayabilmek için,

Bu konularda bilgilendirme yaptıktan sonra web sitelerinin barındırılacağı sunucuların her türlü güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Web hosting hizmetleri ile para kazanmak isteyenler, internet altyapısını en iyi şekilde oluştururken, her türlü erişim güvenliğinin de sağlanması gerekiyor.

Web Hosting Reseller İle Para Kazanmak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Web Hosting Reseller İle Para Kazanmak

Reseller Hosting

Reseller hizmetiyle para kazanmak web hosting hizmetlerine göre daha kolay ve daha fazla olacaktır. Web hosting hizmetlerinin çoğunda 1 domain eklemesi yapılırken, reseller hosting hizmetlerinde daha fazla domain aynı sunucuya eklenebilmektedir. Bu oluşturacağınız altyapı sistemi ile daha fazla müşteriye hizmet vermeniz ve kazancınızın artması demektir. Reseller hosting hizmetlerinin birçok avantajı vardır. Bu avantajları doğru pazarladığınızda müşterinizin site olan güveni artacak, aynı oranda kazancınızda artmaya başlayacaktır. Reseller hosting hizmetlerinde marka ve logo olmadığı için kendi marka ve logo oluşturma çalışmaları yapılabilmektedir.

Reseller Hosting Paketini Kimler Tercih Ediyor?

Web sitesi üzerinden hizmet vermeye çalışan ve teknik donanım ve bilgiye sahip olmayanlar, hosting hizmeti alarak internet üzerinden yayın yapmaya çalışmaktadır. reseller hosting paketlerini daha çok, yeni web hosting şirketleri, yeni girişimciler, web site tasarımcıları, birden fazla alan adı ve web sitesine sahip olanlar, web uygulama geliştiricileri tercih etmektedir. Web hosting sektörünü takip ederek, sektörün ihtiyaçlarına göre sistemler oluşturanlar, gerekli çalışmaları yapanlar ve yeterli bilgiye sahip olanlar, web hosting ve reseller hosting hizmetleri üzerinden para kazanmaya başlayabilecektir.