Sosyal medya kullanıcılarının, aynı zamanda sosyal medya kanallarının çeşitlerinin de artış göstermesi ile birlikte sosyal medya hesabı yönetmek bir iş haline gelmiş ve insanlar bu iş sayesinde gelir sağlamaya başlamıştır. Özellikle internetten para kazanma yolları arasında ve oldukça zahmetsiz hiçbir sermaye gerektirmeyen sosyal medya yöneticiliği yapmak yeni bir iş kolu haline gelmiştir.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Bir kişi ya da bir şirketin sosyal medya hesabını sürekli güncel tutma, müşteri talepleri ile ilgilenmek, kişi ya da kuruluş tarafından istenilenler doğrultusunda gereken işlerin tamamını yapmaya sosyal medya yönetimi adı verilmektedir. Kısacası sosyal medya yönetimi yapan kişiler başka birisinin hesabını kendi sayfası gibi yöneterek ve bunun karşılığında para kazanarak hizmet vermektedir.

Sosyal Medya Hesapları Yönetimi Nasıl Yapılır?

Bu konuda kazanç sağlamak isteyenlerin yapması gerekenler anlaşma ve talepler doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir. İstekler profili ya da sayfayı güncel tutmak, belli aralıklarla ya da günlük paylaşım yapmak, yayınlanacak görsellerin tasarımını oluşturmak, yorumlara ve mesajlara cevap vermek, reklam ayarlarını düzenleyerek uygun güçlü içerikler ile hedef kitleye ulaşmayı sağlamak, gönderi beğenisi arttırmaya çalışmak yönetimi sırasında yapılabilecek işlerden bazılarıdır.

Sosyal Medya Hesap Yönetimi İle Ne Kadar Kazanılır?

Bu konuda henüz pek fazla çalışan olmaması sebebiyle sosyal medya yöneterek para kazanma düşüncesinde olanların gerçekten iyi bir ek gelire sahip olmaları mümkündür. Bu miktar müşterilerin isteklerine ve anlaşma detaylarına bağlı olarak değişebilmektedir. Mesela günlük 5 paylaşım isteyen bir müşteri için bu konuda görsel tasarlama, beğeni toplama ve benzeri hizmetler doğrultusunda aylık 500 TL gibi bir ücret talep etmek mümkündür. Böylelikle birden fazla müşteri ile çalışarak aylık net gelirinin oldukça yüksek olması ihtimali vardır.

Sosyal Medya Yöneticiliği Yaparak Para Kazanmak
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Sosyal Medya Yöneticiliği Yaparak Para Kazanmak

Sosyal Medya Hesabı Yönetilebilecek Kişiler

Sosyal medya hesaplarını yöneterek para kazama düşüncesinde olan kişilerin aşağıdaki profillere sahip kişi ya da firmalara hizmet verme imkanı bulunmaktadır.

  • Siyasi partiler
  • Ünlü kişiler
  • Markalaşmak isteyen firmalar
  • İsmini markalaştırmak ve tanıtmak isteyen kişiler
  • Web sitelerine ziyaretçi çekmek ve potansiyel müşterisine artırmak isteyen kişiler
  • Sosyal Medya hesabındaki takipçi sayısını arttırmak isteyen kişiler

​​​​​​Farklı istekler doğrultusunda sosyal medyalarını tanıtmak daha fazla beğeniye ve takipçiye sahip olmak isteyen kişilerin bu hizmeti alabilmeleri için sosyal medya hesabı yönetebilen uzman kişilere ihtiyaç durmaları mümkündür. Bu kapsamda sosyal medya yöneticiliği yaparak kazanç sağlamak ek gelirin ötesinde aylık miktarlarda gelir sağlayabilmek mümkün olmaktadır.

Sosyal medya hesabı yönetimi konusunda firmalar ilişkiler konusuna önem vermeleri sebebiyle yeni ürünleri duyurmak özel gün paylaşımları yapmak için, ünlüler ise halk ile iletişimi açık tutmak ulaşmak amacıyla sosyal medya hesabının kontrolünü alanında uzman kişilere teslim etmektedir. Birçok kişinin sosyal medya hesabını güncel tutarak bu konuda doğru tanınmak ve yüksek kazançlar sağlamak mümkündür.