Şu zamanlarda herkesin işleri çok kötü etkilendiği için, insanlar kolay bir şekilde para kazanma yolları araştırmaktadırlar. Pek çok freelance çalışma yöntemleri bulunmaktadır. Bunlardan birisi de satış ortaklığı ile internetten para kazanma olmaktadır. Satış ortaklığı yapmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Kuralları ve incelikleri bilmek yeterli olacaktır. Affiliate marketing adıyla da bilinir.

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış ortaklığı programı, İnternet üzerindeki e-ticaret firmaları tarafından başlatılmaktadır. En fazla mal satışı e-ticaret firmalarında gerçekleştirildiğinden dolayı, satış ortaklığı da bu siteler sayesinde yapılmaktadır. Satış ortaklığı yaparken esas amaç, başkalarının ürünlerini pazarlayıp satışını yapmak ve sonrasında bu satışlardan pay elde etmektir. Siz ürünü başarılı bir şekilde pazarlayabilirseniz, satıcının karı artacaktır. Satılan üründen siz de bir pay alırsınız. Böylece satış ortaklığı ile kazanç sağlama işini yürütebilirsiniz.

Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

Satış ortaklığı işi için bazı adımlar vardır.

Bu adımlar ise şu şekilde olmaktadır;

 • İlk olarak bir satıcı, satış ortaklığı başlatır
 • Bir yönetim paneli kullanarak, ürünlerini satarken, alıcıların sayenizde geldiğini öğrenirler
 • Bu panel giriş yapabilmek için size kullanıcı adı ve şifre verilir
 • Panele giriş yapınca, satılacak ürünleri ve URL adreslerini görebilirsiniz
 • Satışla alakalı gerçekleşen ya da gerçekleşmeyen tüm işlemleri bu panel sayesinde öğrenebilirsiniz
 • Satış ortaklığı bu şekilde yürütülür. Siz yönetici panelini düzenli olarak kontrol etmelisiniz ve ürünleri geniş kitlelere yaymayı amaçlamalısınız.

  Satış Ortaklığı
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

  Satış Ortaklığı

Satacağınız Ürünleri Kontrol Edin

Pazarlamak istediğiniz ürünü öncelikle kendiniz deneyin. Ürün kullanışlılığı ve işlevselliği hakkında bilgi sahibi olun. Ürünün ne kadar talep edildiğini bilmelisiniz.

Satış Ortağı Bulun

Bunun için detaylı bir araştırma yapın ve satış ortaklığı hizmeti veren firmalarla ilgili yorumları inceleyin. Güvenilir, ödemeleri zamanında yatıran ve ilgili firmalarla çalışın.

Kendi Siteniz Olsun

Bir satıcının kendi sitesini oluşturup bir kitle edinmesi satış açısından büyük önem taşımaktadır. Web sitesi kurmayı bilmiyorsanız İnternet üzerinden gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesabınızı Oluşturun

Daha geniş kitlelere hitap edebilmek için etkili bir profil hazırlayın. Facebook ve Instagram’da daima aktif bir şekilde bulunarak ve çok takipçi çekerek işlerinizi ilerletebilirsiniz.

Ürünleri Pazarlayın

Pazarlamak için sosyal medyada reklam vermeniz gerekmektedir. İlk başlarda biraz para harcamanız gerekecek ancak sonrasında güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Satış Ortaklığı İşinin Mümkün Olduğu Siteler Hangileridir?

Her e-ticaret sitesi, satış ortaklığı hizmeti vermeyebilir. Satış ortaklığı, diğer adıyla affiliate marketing, daha çok yurt dışında yaygın olan bir iştir. Türkiye’de de birkaç sitede satış ortaklığı hizmeti sunulmaktadır. En çok satılan ürünler arasında ise, medikal ürünler, aksesuarlar, ayakkabılar ve kıyafetler bulunmaktadır. Siz de satış ortaklığı yaparak kazanç elde etme işini yapmayı düşünüyorsanız, öncelikle bu hizmeti sağlayan siteleri detaylı bir şekilde araştırmalısınız.