Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte farklı iş kolları ve meslekler ortaya çıkmaya başladı. Her işimizi bilgisayar yolu ile halletmeye başladık. Bu sebeple insanlar internet ortamında birçok farklı kazanç sağlama yöntemleri bulmuş oldular. 7/24 işe gitmeden para kazanmak mümkün hale geldi. Bunlardan en çok bilinenlerden birisi mobil uygulama yaparak para kazanmak olarak göze çarpıyor. Uygulama yapan kişi bu uygulamaları insanların beğenisine sunuyor ve bu sayede kazanç elde ediyor. Bunun dışında insanlarında işlerini bu uygulama üzerinden kolayca devam ettirmelerini sağlıyor.

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

Herkesin bilmek istediği bir konu mobil uygulama yapmak. Peki, nasıl bir mobil uygulama yapabiliriz? Eskiden bu konu ile uğraşan yazılım mühendisleri aracılığı ile mobil uygulama yapılabiliyordu. Fakat artık kolayca internette var olan ücretsiz programlar ile yapılabilir hale geldi. İçerik sistemi ile kendi içeriğinizi oluşturabilirsiniz. Ardından uygulamanın belli başlı tasarımlarını yapmanız gerekiyor. Bu konuda da ücretsiz tasarımlardan yararlanabilirsiniz. Kodlama yapmadan da mobil uygulamayı rahatça elde etmeniz mümkün.

Mobil Uygulama İle Nasıl Gelir Elde Edebilirim?

Mobil uygulama yapmak konusunda öncelikle yapacağımız bu uygulama insanların ihtiyacı olan ve dikkat çekici olma özelliklerini bulundurması gerekir. Bu uygulamayı hazır hale getirdikten sonra yapacağınız ilk iş uygulama içinde reklam vermek ve uygulama içi satış yaratmak. Uygulama içi reklam vererek para kazanmak için en çok tercih edilen servis Admod servisidir. Bu site üzerinden reklam birimi oluşturup bu reklam birimini uygulamanıza eklemeniz gerekiyor. Uygulama içi satış yaparak da reklam kadar kazanç getirmese de belirli bir kazanç elde etmeniz mümkün. Ayrıca uygulama içi görüntüleme ve tıklama özellikleri de bize kazanç sağlama konusunda yardımcı olabiliyor.

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanma
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
 • LinkedIn

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanma

Mobil Uygulamayı Nasıl Yayınlarız?

Reklam konusunu da hallettikten sonra mobil uygulama ile para kazanma yolunda sırada amblem tasarlayıp, uygulamaya isim verip ardından yayınlamaya geldi. Oluşturduğunuz mobil uygulamayı artık insanların beğenisine sunmaya hazırsınız. Uygulamayı, Google Play Store aracılığı ile pazara sunmuş olacaksınız. Fakat bundan önce yapmanız gereken Play Store’da yayınlamak için bir geliştirici hesabı satın almanız şart. Bu hesabın ücreti yılda bir kerelik alınacak ve her yıl tekrarlanacak. Geliştirici ücreti ortalama 100 dolar civarındadır.

Mobil Uygulama Aracılığıyla Para Kazanmada Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Artık mobil uygulama ile para kazanma çok popüler bir konuma geldi. Fakat bu konu hakkında dikkat etmeniz gereken belli başlı şeyler vardır.

Bunlar;

 • Rakipleri iyi tanıma ve inceleme.
 • Reklam vermeyi aktif hale getirme.
 • İnsanların ilgisini çekçek bir uygulama tasarlama.
 • Uygulama içi satış yaparak para kazanma.
 • Sürekli güncellemeler yaparak iyi bir hizmet sunmak.
 • İnsanların görüş ve fikirlerini dikkate almak.
 • İnsanların geri bildirimleri doğrultusunda onlara yardımcı olma.

Yukarıdaki gibi maddelere dikkat ederek mobil uygulama tasarımı ile kolayca kazanç elde edebilirsiniz.