Son dönemde yıldız bir sosyal medya platformu olan Instagram, para kazanmak isteyenler için de önemli fırsatlar sunuyor. Günümüzde Instagram’dan ürün satarak para kazanma birçok girişimci ve yatırımcının dikkatini çeken konulardan biri. Instagram’daki hemen hemen tüm ürünlerin satış imkanı vardır Instagram, ev hanımlarının bile her ay binlerce lira kazanabileceği bir platformdur. Instagram’da ürün satmak veya reklam yoluyla gelir elde etmek istiyorsanız sizin için güzel bir rehber hazırladık.

Reklam Alarak Para Kazanma

Instagram’da para kazanmanın en önemli ve yaygın olarak kullanılan yöntemi reklam olsa da, satışa odaklanmak size daha az para ve daha hızlı bir başlangıç ​​sağlayacaktır. Reklam almak için hesabınızın takipçilerini artırmanız gerektiğinden, böylesine büyük bir çabayla bile, aylar hatta yıllar alabilir. Benzer şekilde, çoğu durumda, reklamları diğer sayfalara yerleştirerek bu işleme para harcamanız gerekir. Ancak Instagram’dan satış yaparak para kazanma işine başlamak için çok para yatırmanıza veya beklemenize gerek yok. 100 takipçili bir hesabınız olsa bile haftada 5-10 sipariş alabilirsiniz.

Instagram’da Hangi Ürünler Satılır?

Instagram’ın şu anda en çok satan ürünleri;

  • Ayakkabı
  • Elbise
  • Takı ve aksesuarlar
  • Cep telefonları için kılıflar
  • Tişörtler
  • Çeşitli kozmetik ürünler
  • Organik ve yerel ürünler

Bu ürünler zaten her gün binlerce web sitesi sahibi tarafından satılıyor. Çok hızlı satılan ürünlere yönelmenizi tavsiye ederiz. Bu ürünler halihazırda ciddi bir pazar potansiyeline sahip olduğundan ve yeni oyuncular sektöre kolaylıkla girebilmektedir. Günümüzde Instagram’dan satış yapmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. Satış yapmak için tercih edebileceğiniz yüzlerce ürün çeşitliliği bulunuyor.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

Instagram’ı pazarlama ortağınız olarak kullanarak bağlı kuruluş satışlarınızı artırabilirsiniz.

Bağlantı paylaşmak için iki seçenek vardır:

  • Satış ortaklığı ürünü hakkındaki yorumların bağlantı linki
  • Doğrudan satış ortaklığı linki
  • Sattığınız ürünle ilgili heyecanınızı gösterin. Takipçilerinizi heyecanlandırmak için birden fazla görüntünün ve video güncellemesinin keyfini çıkarın.

Bazı bağlı ürünler için sonuçları gösteren fotoğrafları ve videoları paylaşın. Başkalarının nasıl somut sonuçlar elde ettiğini görmek insanları etkileyecektir. İnsanları öğrenmeye teşvik etmek için 15 saniyelik videolar oluşturun. Çevrimiçi para kazanmak isteyen takipçileriniz varsa, uygulama bağlantılarını paylaşın, böylece onlar size bağlı olsun ve komisyon kazanın.

Butik Hesabı Açmak

Türkiye’de açılan Instagram tarzı butik temelde doğrudan ürün satışı veya affiliate sistemi ile yapılan bir hesaplamadır.

Amacımız doğrudan satış yapmak değil. Müşteri ile iletişime geçmeden, sadece reklam linkleri sağlayacağız, kenara çekilip bekleyeceğiz.

Yani müşteriyi doğrudan ürünlerin satıldığı web sitelerine yönlendireceğiz ve satılan her ürün için payımızı alacağız. Ürünlerin sahibi müşteri ile ilgilenecek ve faturayı gönderecektir.

Yenilikçi Olun

Sosyal medya her zaman yenilenen yapısını takip etmek ister. İster farklı bir proje olsun, ister Instagram’da para kazanmak fark etmez, önce yenilik yapan girişimciler her zaman bir adım öndedir.