İnternetten para kazanmanın onlarca yolu bulunur. Bu yollardan birisi de hizmet satışı ile internetten para kazanma yoludur. Bu kazancı sağlamanın birçok noktası vardır. Farklı platformlarda oluşturacağınız hizmetleri tanıtabilir ve buralardan kazanç sağlayabilirsiniz.

Kısaca nerelerde hizmet satabileceğinizi söyleyelim;

  • Kendinize ait bir blog sitesinde hizmetlerinizi satmak
  • Hali hazırda kurulmuş olan hizmet satış noktalarında hizmetlerinizi satmak
  • Sosyal medyaları kullanarak hizmet satmak
  • Bir firmanın altında çalışarak hizmetlerinizi satmak

Bu yollar ile hizmetlerinizi alıcılara ulaştırabilirsiniz. Buradan oldukça güzel bir kazanç elde edebilirsiniz. Bunları tek tek açıklayalım.

Blog Sitesinde Hizmet Satmak

Blog kurmak oldukça sabır gerektiren bir iştir. Belirli bir seviyeye gelmiş blog siteniz var ise burada hizmetlerinizi takipçilerinize ulaştırabilirsiniz. Blog size ait olduğu için herhangi bir gideriniz olmayacaktır. Bu yüzden diğer yollara göre oldukça kazançlı bir seçenektir. Aynı zamanda blog kurarak da para kazanabileceğiniz için çift kazanç sağlayabilirsiniz.

Hazır Hizmet Satışı

İnternette birçok hizmet satılan noktalar vardır. Buralarda hizmet satışı ile para kazanma gerçekleştirilebilir. Bu site veya uygulamaların bir dezavantajı vardır. Hizmetinizi sunmanız için sizden belirli bir miktar isteyeceklerdir. Bu hali hazır bir ücret olabilir. Çoğu yer ise satılan hizmetten pay alınma yolunu kullanılır. Bu nedenle bu noktalar iyi araştırmalı ve kullanıcılarını en çok memnun eden yerde hizmet satışı yapılmalıdır. Yanlış seçilen noktalar sizi zarara sokabilir ve emekleriniz boşa gider.

Hizmet Satışı ile İnternetten Para Kazanma
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Hizmet Satışı ile İnternetten Para Kazanma

Sosyal Medya

Eğer yeterince takipçiye sahip bir sosyal medyanız var ise belirli şartlar altında hizmet satabilirsiniz. Genel olarak sosyal medyanız ticari amaç için kurulmamışsa direkt hizmet satışı yapamazsınız. Ancak açtığınız bir siteye veya hizmet satışınızı yaptığınız noktalara insanları yönlendirebilirsiniz.

Sosyal medyada yapacağınız reklamlarda oldukça fazla insana ulaşacaktır. Bu sayede hizmet vererek internetten para kazanmak çok daha kolay ve hızlı olacaktır. Hizmetlerinizi satıp olumlu değerlendirmeler aldıkça işiniz daha da büyüyecektir. Bu sayede emeklerinizin karşılığını tam alabilirsiniz. Eğer hizmet satacaksanız öncelikle sosyal medya hesaplarınızda yüksek takipçiye ulaşmaya çalışmanız çok daha mantıklı olacaktır.

Yüksek takipçiye sahip olmadığınız taktirde yapmanız gereken yüksek takipçisi bulunan bir hesaba reklam verdirmek olacaktır. Bu da sosyal medya üzerinden hizmet satmanızı sağlayabilir.

Hazır Firmalar

Birçok firma internet üzerinden müşterilerine hizmet vermektedir. Bu hizmetlerin veren kişileri ise çalışan olarak almaktadır. Verdiğiniz hizmet ile ilgilenen bir firma bulduğunuz taktirde işe girebilirsiniz. İşe alındığınız firma hizmetinizin kazancını sizinle bölüşecektir. Bu bir dezavantaj olsa da bir firma ile çalışmak satış noktasında çok daha avantajlıdır.

Firmaya hizmetinizi verdikten sonra tek yapmanız gereken onların hizmetinizi pazarlamasını beklemektir. Bu aşamalar oldukça zorlayıcı olacağı için bir firmanın bunu sizin yerinize yapması büyük bir avantaj olacaktır. Bu sayede kolay bir şekilde hizmeti vererek para kazanabilirsiniz.