İnternetten para kazanmak konu olduğunda akla ilk gelen yollardan birisi blog siteleridir. Blog sitesi kurarak para kazanmak mümkündür ancak kazancın memnun edici düzeye gelmesi sabır ve zaman işidir. Bu nedenle blog üzerine yoğunlaşmak ve haftada en az 1-2 saat ayırabilmek gerekir. Bu şekilde ilerlendiği taktirde blog sitesi ile internetten para kazanmak mümkün olacaktır.

İçerik ve Özgünlük

Blog sitesi para kazanmak için kurulduğu taktirde planlı bir ilerleme gerektirir. Öncelikle blogda paylaşımlarda bulunulacak içerik belirlenmelidir. Bu içerik özgün bir içerik olması çok daha hızlı ilerlemeyi sağlayabilir. Diğer bloglarla aynı içerik sunmakta kötü bir seçenek değildir. Bu konuda önemli olan yazılacak içeriklerin kalitesidir.

Blog yazarlığı için uzman bir yazar olmak gerekmez. Bloglar daha serbest siteler olduğundan dolayı acemi olarak başlanan bu yolda kazanılan deneyimler ile blog yazarlığında uzmanlaşmak mümkündür. Başlarda yazdığınız yazılar nedeniyle kimse sizi yargılayamaz.

Belirlenen içerik dışında kullanıcı yorumları da önemlidir. Sizin yazmayı istediğiniz konulara okuyucular ilgi göstermiyorsa para kazanmak oldukça zordur. Bu durumda yorum ve düşünceleri göz önünde bulundurmalısınız.

Yazacağınız konularda uzman olmanız gerekmez. Belli bir bilgi birikiminiz olması yeterlidir. Bu bilgileri uygun bir sohbet diliyle ortaya çıkarmanız okunmalarınızı arttıracaktır.

Ne Zaman Kazanırım?

Bu konu oldukça değişken olmakla beraber eğer önceden bir tanınırlığınız yok ise blogdan az bir miktar kazanmak minimum 3-6 ay arasında sürer. Eğer blog sitesi açarak para kazanmak amacındaysanız sabırlı olmalısınız. Bu sabrın sonucunu alacağınıza emin olabilirsiniz. İlk aylarda bir kazanç beklememeniz gerekir. Bu aylardan sonraysa kazanacağınız para sizi yine memnun etmeyecektir. Tatmin edici para kazanmak için 1-2 yıl açtığınız blog ile ilgilenmeniz gerekir. Yazılarınız ne kadar iyiyse blog trafiğinizde o kadar artar. Trafiğiniz arttıkça kazancınızda orantılı biçimde artar.

Blog Sitesi İle İnternetten Para Kazanma
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Blog Sitesi İle İnternetten Para Kazanma

Nasıl Blog Açılır?

Blog açmak web sitesi açmaktan oldukça kolay ve az maliyetlidir. Birçok blog WordPress tabanlıdır. Bu nedenle açılmaları oldukça basittir. Önemli olan blog açarak içerik bulmaktır. İçerik bulduktan sonra blog yazarak para kazanma yolu kendiliğinden açılır.

Nasıl Kazanılır?

Öncelikle yalnızca blog sitesi üzerindeki yazıların okumasıyla belli bir para kazanılır. Bu para miktarı blog üzerine olan trafikle belirlenir. Belirli bir okumaya ulaşan içerikler para getirmeye başlar. Bunun yanında açılan blog sayesinde Google AdSense ile anlaşılabilir. Blog sitesinin uygun noktalarına Google tarafından otomatik olarak verilen reklamlara tıklandığı zaman Google üzerinden para kazanılabilir. yeterince büyümüş bir blog sahibi iseniz sponsor içeriklerde para getirecektir.

Bu yollardan kısaca bahsedersek;

  • Google AdSense
  • Firma reklamları
  • Hizmet veya ürün satış
  • Sponsor içerikler
  • Blog satış

Bu yollardan blog yazarak para kazanmak mümkündür. Para kazanabilmek için blog düzenli olarak yazılmalıdır.