Amazon’da iş kuran kişilerin oldukça büyük kazançlar elde etmesi, Amazon (FBA) Aracılığıyla Ürünler Satarak Para Kazanma konusunu birçok girişimcinin merak etmesine neden olmuştur. Satış profesyonellerinin tavsiyelerini dikkate alarak herkes Amazon’da kolay bir şekilde para kazanabilir.

Amazon.com Üzerinden Nasıl Satış Yapılır?

Amazon.com sitesi dünyanın ileri gelen online mağazalarındandır. Burada satış yapan on binlerce girişimci bulunur.

Amazondan para kazanmak için şu adımları dikkate almalısınız;

  • Satış yapacağınız ürünleri iyice araştırarak seçmelisiniz.
  • Amazon’da satış yapmak adına, bir tedarikçi bulmalısınız ve ondan yardım istemelisiniz. Özellikle bir eşya satabileceğinizi anladığınız vakit, tedarikçiye olan gereksinim daha çok artmaktadır.
  • Satışınıza dikkat toplamak adına iyi biri logo ve tasarıma gerek vardır.
  • İnandırıcı bir listeleme oluşturarak hedef kitlenize bununla seslenmelisiniz. Bu seviyede eşya açıklaması çok iyi bir biçimde yapılmalıdır.
  • Ek gelir kazanmak istiyorsanız Amazon’un bir uygulaması olan FBI’ı edinmeniz lazımdır. Bu işlem eşyaları paketleme veya alma uğraşından kurtulmayı sağlar.
  • İlk kez satış yapmak için, oldukça düşük bir fiyat ile açılış yapın ve müşterilerin güvenini kazanın. Bu seviyeleri doğru bir biçimde yerine getirdiğiniz zaman, kolaylıkla kazanç elde edebilirsiniz.

Amazon’dan Para Kazanma Yöntemleri

Amazon.com sitesi üzerinden kazanç elde etmek istiyorsanız iki tane farklı taktikten herhangi birini seçebilirsiniz. Bunlardan ilki Amazonda bulunan eşyaları satarak para kazanmaktır. Amazondan para kazanmak için diğer taktik ise, direkt satış yaparak gelir elde etmektir. Bunlardan isteğinize göre karar verebilirsiniz. Bu iki taktikte oldukça karlıdır. Satış ortaklığı kuracaksanız, kesinlikle site sahibi olmanız lazımdır. Çok karışık bir sistem gibi görünse de ciddi kazançlar elde etmenizi sağlar.

Amazon Üzerinden Kendi Ürünlerinizi Satın

Amazon üzerinden kendi eşyalarınızı satmak istiyorsanız, FBA’dan faydalanabilirsiniz. Kendi eşyalarınızı satabilir aynı zamanda aldığınız ürünleri de satışa sunabilirsiniz. FBA sistemi yardımıyla eşyalarınız depolanmaktadır ve takip yapılmasını oldukça kolaylaştırır. Amazon uygulaması yardımıyla yalnızca yurt içine değil, yurt dışına da kolay bir şekilde satış yapabilirsiniz. Amazon’dan kazanç elde etmek isteyen kişilerin mutlaka bir deposu olması gerekir.

Amazon (FBA)
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn

Amazon (FBA)

Amazon Üzerinden Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Amazon içerisinde yer alan eşyalar oldukça düşük bir komisyonla satılabilmektedir. Yüzde 4 veya yüzde 10 gibi oranları satıcı belirlemektedir. Amazon üzerinde yalnızca uygun fiyatlı eşyalar bulunmaz. Oldukça düşük fiyatlı eşyaları da site içerisinde bulabilirsiniz. Amazon sektörde bir dev haline geldiği için, paranızı oldukça kolay ve güvenli bir şekilde alırsınız.

Bu konuda bilmemiz gereken, ödemelerinizin toplam 100 dolara geldiği zaman yapıldığıdır. Web site içinde olan araçlar veya butonlar oldukça rahat bir biçimde kullanılabilir. Bu sebeple satış anında bir problem oluşmaz. Özellikle özel zamanlarda Amazon.com üzerinden oldukça fazla alışveriş yapılır. Amazon üzerinden para kazanmak hayalinizi gerçekleştirmek için tek yapmanız gereken satacağınız ürünü seçmektir. Daha sonra site üzerimden gerçekten tatmin edici kazançlar elde edebilirsiniz.